Social media suchedniów

Social media

Kto z nas potrafi wyimaginować sobie życie bez mediów społecznościowych? Na każdym kroku, w autobusach, na uczelniach, w kawiarniach spostrzegamy ludzi w przeróżnym wieku przeglądających Facebook albo zdjęcia na Instagramie. Social media obecne są na każdym stadium naszego życia. 
Kiedy nasze dziecko przyjdzie na świat pragniemy obwieścić ten fakt jak największej liczbie przyjaciół- wstawiamy więc fotografię na Facebook z wiadomością o której godzinie nasz syn bądź córka po raz pierwszy zasiądzie w szkolnej ławce. Dzień naszego ślubu także jest tak istotnym wydarzeniem, że wiele osób nagrywa instastories, ażeby na 24 godziny udostępnić światu okazję obejrzenia tego zdarzenia z naszej perspektywy. Kiedy dzieje się coś ważnego zdołamy przeczytać o tym na Tweeterze i dalej rozprzestrzenić tę nowinę.
Social media wkradły się przebojem w życie prawie, że każdego człowieka. Nie znaczące, czy rezydujesz na malutkiej wsi w Polsce, albo w legendarnej dzielnicy Los Angeles- możesz z każdego miejsca logować się do swojej strony na Facebooku, wrzucać fotografie i wiadomości, sprawdzać, co słychać u bliższych lub dalszych przyjaciół. A nawet podpatrywać gwiazdy filmowe lub gwiazdy estrady- dziś konto w social media posiadają wszyscy.
Zwykło się mawiać, iż ten, kogo nie ma w social media zwyczajnie nie istnieje. Nawet w najwyższym stopniu oporne osoby dają się na ostatek przekabacić do założenia strony na Facebooku czy Instagramie. Daje to wielgachne alternatyw choćby pozyskania danych o miejscach, krajach, rejonach, o których istnieniu nie miało się pojęcia.


Możliwość komentowania jest wyłączona.