Torby papierowe wronki

Ekologiczne torby zakupowe

Od dość niedawna, mnóstwo ludzi na naszej planecie zaczęło się interesować tematem kolosalnie pojętej ekologii. Właściwie zresztą. Zmiany klimatu, światowe ocieplenie, topnienie lodowców a przy tym wymieranie lasów deszczowych oraz wielu innych gatunków roślin oraz zwierząt, może kierować naszą planetę, a co za tym idzie cywilizację do schyłku.
Największy wpływ na ocieplenie klimatu ma dwutlenek węgla aktywowany w dużym stopniu przez fabryki, które wyrabiają go przekraczając wszelakie normy dodatkowo zatruwając także nas powstającym przy tym smogiem.
Jednakże, żeby zacząć modernizować świat, trzeba zacząć przede wszystkim od siebie. W jaki sposób możemy wpłynąć na ekologie wokół nas?
Powinniśmy na początek mniej jeździć autem. Pomimo, że jesteśmy jedynie kroplą w morzu zabrudzeń, możemy poczuć, że mamy rzeczywisty wpływ na nasze otoczenie i czuć się prawidłowiej a także zdrowiej wybierając spacer czy rower.
Drugą rzeczą jest zawężenie użycia foliowych torebek jednorazowych które dostajemy w sklepach. Plastik z którego są wykonane niesłychanie długo się rozkłada. Trzeba zatem wybierać torby papierowe. Są one mniej złośliwe dla środowiska naturalnego, mają krótszy termin rozkładu a podczas ewentualnego spalania produkują mniej podłych substancji.
Dodatkowym ważnym aspektem dbania o środowisko jest staranie się utrzymywać ład w lasach. Ilekroć idąc przez las możemy spostrzec torby papierowe czy foliowe leżące w krzakach albo nawet na środku ścieżki. Ludzie w lasach czują się bezkarni. I chociaż wielokrotnie tak jest, powinniśmy słuchać swojego sumienia i nie niweczyć cennej natury.


Możliwość komentowania jest wyłączona.