Torby papierowe żywiec

Ekologiczne torby zakupowe

Od dosyć niedawna, mnóstwo osób na naszej planecie zaczęło się interesować tematem gigantycznie pojętej ekologii. Właściwie z drugiej strony. Zmiany klimatu, globalne ocieplenie, topnienie lodowców a także wymieranie lasów deszczowych i wielu innych gatunków roślin a także zwierząt, może wieść naszą planetę, a co za tym idzie cywilizację do upadku.
Największy wpływ na ocieplenie klimatu ma dwutlenek węgla wytwarzany w znacznym stopniu przez fabryki, które wyrabiają go przekraczając wszelakie normy dodatkowo zatruwając też nas powstającym przy tym smogiem. 
Jednak, żeby zacząć modernizować świat, należy zacząć zwłaszcza od siebie. W jaki sposób możemy wpłynąć na ekologie dookoła nas? 
Powinniśmy nade wszystko mniej podróżować samochodem. Pomimo, że jesteśmy tylko i wyłącznie kroplą w morzu zanieczyszczeń, możemy poczuć, że mamy rzeczywisty wpływ na nasze środowisko naturalne i czuć się akuratniej a w dodatku zdrowiej wybierając spacer lub rower.
Drugą rzeczą jest zawężenie użycia foliowych torebek jednorazowych które uzyskujemy w sklepach. Plastik z którego są dokonane niesłychanie długo się rozkłada. Trzeba zatem wybierać torby papierowe. Są one mniej szkodliwe dla środowiska, mają krótszy termin rozkładu a w czasie ewentualnego spalania tworzą mniej złośliwych substancji.
Dodatkowym istotnym atrybutem dbania o środowisko jest staranie się podtrzymywać porządek w lasach. Ile razy idąc przez las możemy dostrzec torby papierowe lub foliowe leżące w krzakach bądź nawet na środku ścieżki. Ludzie w lasach czują się bezkarni. I choć nieraz tak jest, musimy słuchać własnego sumienia i nie rujnować drogiej przyrody.


Możliwość komentowania jest wyłączona.