Tworzenie stron internetowych zabrze

Jak na przykład napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) jednoznacznie łączą nam się z internetem. Miejscem, w którym prawie, że wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na grze jak i na frajdzie. Gdyby niemniej jednak nie powstały strony internetowe, Net wyglądałby w ogóle inaczej.
Z początku pracy Netu jako internetu między uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe istotnie różniły się od tych, które znamy teraz. Poprzez to, że internet był niesłychanie powolny, parę tysięcy razy wolniejszy niż ten który znamy dzisiaj, trzeba było dążyć do porządnej optymalizacji. Na początku ignorowano zatem zupełnie grafikę a skupiano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, ażeby załadowanie strony nie trwało wieczność. Rzecz jasna wtenczas tworzenie stron internetowych było w dużym stopniu łatwiejszym zadaniem aniżeli obecnie. Niemniej jednak, co może zdawać się dziwne, o wiele mniej ludzi umiało się tym zająć. Internet dopiero raczkował, komputery na dobrą sprawę razem z nim. Nie wszystkich było stać na mienie takiej maszyny w domu, jeszcze mniej osób wiedziało, jak na dobrą sprawę jej użytkować. 
Kluczowymi zainteresowanymi byli istotnie studenci elektroniki. Wtedy jeszcze trudno było napotkać modny kierunek jakim jest obecnie Informatyka.
Tworzenie stron internetowych obecnie jest już o wiele bardziej zaawansowanym zajęciem. Oprócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a w następnej kolejności odpowiedniego sformatowania go użytkując arkuszy stylów, musimy nieraz zastosować poboczne skrypty, połączyć stronę z bazą danych czy też stworzyć panele logowania.


Możliwość komentowania jest wyłączona.