Influencerzy gubin

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci ni stąd ni zowąd i niespodziewanie i zawojowali najświeższymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, jednakże mało kto potrafi dobrze wyjaśnić czym się oni trudnią i skąd nieoczekiwanie wzięli się w sieci.
Influencer to osoba, która funkcjonuje aktywnie w necie, używając każdego dnia wszelkiego typu social media. Może więc działać ona na instagramie, youtube, albo na blogach, ale zdecydowanie z reguły fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą charakteryzuje się mianem influencera, najczęściej zdobywa dane produkty gratis i ma na celu zweryfikować go, a potem zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, czy też nagrywa krótki filmik, na temat pozytywów płynących z użytkowania danego produktu. Na ogół od influencerów oczekuje się tego, żeby przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a także recenzję, przez co nierzadko mówi się, że influenerzy łżą. 
Tak jednakże nie jest, bo przecież influencer sam rozstrzyga o tym który produkt przyjmie oraz zareklamuje. Nie musi w związku z tym umieszczać na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pragnąłby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, żeby jakaś firma przymusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu oraz opisania go w korzystny sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru i swobody i nie muszą zgadzać się na wszystkie proponowane im warunki. To wyraźnie działa na ich pożytek oraz ogromną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.